Κυριακή 24 Μαΐου 2015

Ακόμα βάζουν γκολ οι παίκτες της Θύελλας Κάτω Διμηνιού... Συνέτριψαν με 1-7 τα Ταρσινά ’97

Επιστροφή στις νίκες για τη Θύελλα Κάτω Διμηνιού, η οποία συνέτριψε με 1-7 τα Ταρσινά ’97, με τους γηπεδούχους να κάνουν 2η κακή εμφάνιση στη σειρά.
 Η ομάδα του Διμηνιού άνοιξε το σκορ με τον Πρεντούση, έπειτα από ασίστ του Πρίφτη, με τους δύο παίκτες να αλλάζουν ρόλους, με τον πρώτο να … σερβίρει και τον δεύτερο να πετυχαίνει το 0-2.
Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να είναι καλύτεροι και πέτυχαν το 0-3 με υπέροχο σουτ στην κίνηση του Σταυρόπουλου, που έστειλε την μπάλα στο «Γ» της εστίας, έπειτα από πολύ όμορφη ασίστ του Ρήγα.
Η Θύελλα δεν σταμάτησε να επιτίθεται και με τον Πρεντούση έφτασαν στο 0-4, αποτέλεσμα που ήταν και αυτό του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, ο Δήμας εκμεταλλεύθηκε την πάσα του Βαγιού, πετυχαίνοντας το 0-5, με τα Ταρσινά ’97 να μειώνει σε 1-5 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σωτήρη Παπαδόπουλου.
Ο φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν εκεί, καθώς έκαναν το 1-6 με τον Δήμα, ο οποίος λίγο νωρίτερα είχε δοκάρι, για να διαμορφώσει το τελικό 1-7 ο Κώστας Πρίφτης, με ατομική προσπάθεια.